Teremtse meg az ideális otthoni környezetet, böngésszen cikkeink között!

Fagy által okozott károk a vízhálózatban: mit tehetünk?

2018/11/19. -

Hamarosan itt a december, egyre hidegebb napokra ébredhetünk, jönnek a fagyos, téli reggelek. A fagy sajnos nagyon sok mindenben kárt tehet, például a vízhálózatokban is, amelyek ellen jó, ha védekezünk, hiszen komoly anyagi gondokat jelenthet családunknak, ha nem figyelünk oda kellőképpen a megelőzésre.

A vízmérők, vízvezetékek könnyen elfagyhatnak, ezért nem árt időben gondoskodni a megfelelő védelemről!

Hogyan történik a vízvezetékrendszerek téliesítése?

A fagy leginkább azokra a vízmérőaknákra veszélyes, amelyek pár milliméteres vaslappal vannak csak lefedve. Ezek sokkal nagyobb odafigyelést igényelnek. Javasolt néhány tanácsot megfogadni, és elvégezni, hogy tavasszal ne érjen minket meglepetés, és ne kapjunk a megszokottnál magasabb számlát azért, mert a csövek, vízmérők szétfagytak, vagy mert kialakult egy nem várt csőtörés.

Rendszeresen ellenőrizzük a vízmérőaknát, A fedele mindig legyen lehajtva, lehetőleg ne legyenek hézagok, minden irányból jól zárjon. Ha észrevesszük, hogy valahol el van törve, és megrepedt, vagy hiányzik belőle, minél hamarabb cseréltessük ki.

A vízmérőaknának sem árt, ha le van szigetelve. Ehhez olyan anyag a legideálisabb, ami akkor sem veszít a hőszigetelő képességéből, ha nedvesség éri. Jó tudni, hogy a hungarocell kiváló szigetelőanyag, és egyáltalán nem drága.

Tartsuk szem előtt, hogy a vízmérőakna védelmére használt módszertől függetlenül, a fedélnek mindig mozgathatónak kell lennie, tehát könnyen levehetőnek és visszahelyezhetőnek. Azokban a helyiségekben is szükséges rendszeresen ellenőrizni a vízmérőket, amelyekben valamilyen oknál fogva nincsen fűtés. Ilyen lehet a pince, kamra, raktár, garázs, tároló. Azért mert ezek a területek többnyire zártak, attól még könnyen fagypont alatti lehet a hőmérséklet.

A belső vízhálózatot és a vízmérőt is víztelenítsük, kerti csap esetében előbb engedjük ki a csapot, majd zárjuk el a téli elzárót. Ezt elsősorban a felszínen található vezetékszakasz vízmentesítése miatt célszerű elvégezni. A csővezetékekben ezt követően is marad egy kis víz, ezért jobb leszigetelni őket. Ha már későn kezdtük meg a munkálatokat, és a csövekben bekövetkezett a fagyás, akkor meleg vízzel szépen, lassan olvasszuk fel, majd víztelenítsük a rendszert.

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://otthonmelege.blog.hu/api/trackback/id/tr1314380476

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása