Egyre több helyről hallani az okos otthonokról, azonban sokan még mindig nem tudják elképzelni, hogy mit is jelent ez a gyakorlatban. A legtöbben arra asszociálnak, hogy valami nagyon high-tech és drága dologról van szó, azonban ez óriási tévedés. Ma már a gyors technológiai fejlődésnek köszönhetően egyre szélesebb körben elérhetővé válnak az otthoni okos eszközök.
Az okos otthon kifejezést széles körűen használják idehaza. Az eredeti jelentése abból ered, hogy a háztartásokban bizonyos funkciókat – mint például a világítás, fűtést, sötétítést, stb. – automatizálni, illetve távolról irányítani lehet. Ez sokszor kimerül abban, hogy a fűtést, vagy éppen a hűtést egy applikáció segítségével távolról is el lehet indítani. Az összetettebb változatok azonban képesek előre beállított paraméterek mentén vezérelni a rendszert, ami azt jelenti, hogy bizonyos hőmérséklet alatt automatikusan elindul a melegítés, vagy a megadott hőfok felett a klíma.
Képzeljük csak el, hogy mire felébredünk, már a kávé is elkészül!
Az otthonunk szinte minden területét lehet okosítani. Léteznek olyan típusok is, amelyek lehetővé teszik például, hogy reggelente az ébresztőórával egy időben felhúzódjon a redőny és elinduljon a kávéfőző, miközben a világítás lassú, de erősödő mértékben felkapcsolódjon. Ezek csak kiragadott példák, a felhasználhatóságnak szinte csak a képzelet szab határt.
Ezek az eszközök a legtöbb esetben egyszerű vezérléssel működnek, amelyhez mindössze WI-FI kapcsolatra van szükség, amelyet egy hagyományos otthoni készülék is megfelelően ki tud szolgálni.
Az otthonunk okosításával rengeteg pénzt tudunk megspórolni és sokkal komfortosabbá tehetjük a mindennapokat.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.