Teremtse meg az ideális otthoni környezetet, böngésszen cikkeink között!

Hogyan tisztítsuk a medencét?

2020/07/13. -

A kertes házak óriási előnye, hogy az udvaron egy medence is kaphat helyet. A nyári hőséget víz közelében a legkönnyebb elviselni, ezért egy medence lehetőséget nyújt arra, hogy bármikor csobbanhatunk, ha már nagyon elegünk van a melegből. Viszont fontos, hogy rendszeresen karban tartsuk, ellenkező esetben a zöld víz és az alga miatt lehetetlen lesz megmártózni. A tisztítást minél tovább húzzuk, a feladat annál nehezebbé válik. 

A medencét szükséges rendszeresen tisztítani.

Íme néhány tipp, hogy könnyebb dolgunk legyen!

Célszerű sűrűbben tisztítani, hogy minden egyes alkalommal rövidebb ideig fog tartani, vegyszert például napi szinten célszerű bele tenni az algásodás megelőzése érdekében. A vegyszer úgy kerüljön a medencébe, hogy közben a vízforgató rendszer is üzemeljen. Amennyiben ez nem lehetséges, mert nem rendelkezünk ilyen berendezéssel, akkor úgy kell végig csinálni a folyamatot, hogy a vegyszer adagolása közben, körbe-körbe sétálgatunk a vízben. 

Amennyiben azt észleljük, hogy a víz már zöld, akkor valószínűleg már algás lett. Az egyik legjobb házi praktika ellene a só, a tapasztalatok alapján ez a módszer sok háztartásban bevált. A só kiváló vízlágyító és elpusztítja az algákat is. A medence alján lerakódott szennyeződések eltüntetésére ideális a vízi porszívó. A medencetisztító hálóval pedig a víz felszínén található szennyeződéseket tüntethetjük el, ilyenek például a fáról lehullott levelek is. 

Fertőtlenítés céljából alkalmazzunk klórt, de az arányokra okvetlen ügyeljünk, ugyanis a túl sok mennyiség ártó hatással lehet a bőrünkre nézve. A műveletet legalább heti kétszer csináljuk meg és lehetőleg akkor, amikor tudjuk, hogy már csak másnap fogunk fürödni benne.

A medencét mindig fedjük le abban az időszakban, amikor nem használjuk, így még jobban védhetjük a piszoktól. Több napos távollét esetében javasolt háromszor annyi vegyszert beleönteni, mint a megengedett, majd bekapcsolni a vízforgató rendszert és úgy hagyni. Így garantált, hogy a medence szép tiszta marad, mire visszaérünk az utazásunkból.

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://otthonmelege.blog.hu/api/trackback/id/tr1116001810

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása