Teremtse meg az ideális otthoni környezetet, böngésszen cikkeink között!

Miért érdemes céget alapítani szlovákiában?

2021/04/06. -

Egy induló vállalkozás számára kiváló alternatívát kínál Szlovákia, ahol rendkívül kedvezőek a cégalapítás feltételei. Az ország adózási rendje ideálisan alakult a közelmultban, továbbá a szlovák cégalapítás folyamata kevesebb adminisztrációt von maga után, valamint kedvező hitellehetőségek közül lehet választani. A felsoroltakon kívül még megannyi egyéb alternatíva van, amelyek által pozitív irányba terelhető a cég élete, így hamarabb és könnyebben lehetséges a kitűzött célokat elérni. Az ország már egy jó ideje arra törekszik, hogy az adózási rendszert átláthatóbbá, egyszerűbbé tegye, lényegében le akarják körözni a többi európai tagállamot. Az itt alapított cégek működésében nem okoz nehézségeket a könyvelés, legyen szó bármilyen típusú vállalkozásról, az állam érdeke leginkább az, hogy az alapítók sikereket érjenek el. 

Szlovákiában kedvezőbbek a feltételek a cégalapításhoz.

Szlovákia a kereskedelem tekintetében is tökéletes helyet foglal el az EU-ban, ráadásul rengeteg olyan partnert is találhatunk, akik szintén folyékonyan beszélik a magyar nyelvet. A statisztikák azt mutatják, hogy az itt lakók vásárlási kedve és ereje az idő előrehaladtával egyre csak növekszik. A régió az egyik legdinamikusabban fejlődik az Európai Unióban. Többen azért is szeretnek itt céget alapítani, mert az ÁFA is alacsony, számszerint ez 20%-ot jelent, ami az európai átlag alá tehető. A társasági adó 15%, de ha a bevétel meghaladja a 100 000 EUR-t, akkor 21%, viszont ez is meglehetősen kedvezőnek számít. 

Mi a céglapítás folyamata?

A szlovákiai cégalapítást célszerű olyan szakemberekre bízni, akik kifejezetten ezzel foglalkoznak, így könnyebbé válik a vállalkozó dolga. Az erkölcsi bizonyítványt el kell hozzájuk juttatni, amit hivatalosan lefordítanak. Majd egy konzultációra kerül sor a cég képviselőjével. Ezt követően elkészítik a székhelyhez tartozó bérleti szerződést, és a cégalapításhoz szükséges papírokat, mindezt ügyvéd segítségével. Végül hitelesítik az Alapító okiratot és a Társasági szerződést, nyilatkozatot állítanak ki az alaptőkéről, kiváltásra kerül a vállalkozói engedély és a céget bejegyeztetik a cégbíróságon.

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://otthonmelege.blog.hu/api/trackback/id/tr3916492002

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása