Teremtse meg az ideális otthoni környezetet, böngésszen cikkeink között!

Okos otthon trendek 2021-ben

2021/02/08. -

Az építőipar folyamatosan jelentős fejlődésen megy keresztül, dinamikusan halad a lehető legjobb irányba, így nem lepődünk meg azon, hogy egyre különlegesebb megoldások tárulnak a fogyasztók elé. Egyre nagyobb figyelmet kapnak az okosotthonok, ennek az ágazatnak van főleg szerepe a jövőre nézve. Az automatizált, intelligens épületek ma már egy komplett ágazatot fednek le. Sokan úgy vélik, hogy ha már egy otthonnak automatizált árnyékolástechnikája van, akkor az már okosotthonnak számít, de valójában ezek a konstrukciók többről szólnak. Az okosház igazából nem valamiféle részegységet takar, hanem egy komplett automatizált rendszert, melynek elemei önműködő formában növelik a háztartásban élők maximális kényelmét. Az épület komfortszintjei kimagaslóak, energiahatékonyság szempontjából kiválóak. Tehát az épületautomatizálás jelenleg a legdinamikusabban fejlődő ágazat az építőipar keretein belül, az ehhez kapcsolódó trendek és irányzatok pozitív irányba haladnak, így hatással vannak a jövőre nézve.

Az okos otthon rendszerek folyamatosan fejlődnek.

Nézzük, hogy 2021-ben milyen változások várhatóak az okosotthonokat illetően…

A CHIP, vagyis Connected Home over IP technológia lehetővé teszi az egységes kommunikációs platformot az intelligens ingatlanok keretein belül. Ezáltal e legtöbb gyártónak lehetősége nyílik szabványosított nyelven kommunikálnia egymással, ennek köszönhetően pedig funkcionálisabb, összetettebb megoldások várhatóak. Tehát várható, hogy nagyot fejlődnek az okos otthon megoldások 2021-ben, és az iparágban megjelennek a valóban használható sztenderek.

A mai okosotthonok nagy problémája, hogy a kiépítés során nem szenteltek elég figyelmet arra, hogy 5-10 év múlva gond nélkül lehessen őket bővíteni. Ugyanis, amikor egy ilyen otthont összeraknak, bekábeleznek és beépítenek, az úgy is marad. Ebből levonhatjuk a következtetést, hogy nincs alternatíva, rugalmasság, maximum akkor, ha az alapoktól újra kiépítésre kerül az egész. A technológia fejlődésének köszönhetően ma már erre is van megoldás, például a Magyar fejlesztésű Chameleon okos otthon képes összehangolni a különféle automatizált termékeket, ezzel biztosítva a gördülékeny kommunikációs platformot. A rendszer további előnye, hogy a későbbiekben bontás és újrakábelezés nélkül biztosítja a bővíthetőséget, akár több év elteltével is.

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://otthonmelege.blog.hu/api/trackback/id/tr9516419832

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása