Teremtse meg az ideális otthoni környezetet, böngésszen cikkeink között!

Kis méretű lakások praktikus berendezése

2018/02/19. -

Szinte hihetetlen, de egy kisméretű lakást sokkal otthonosabban be lehet rendezni, mint egy hodályt. Elő kell venni minden erőnket, hogy a lehető legkreatívabbak legyünk és elgondolkodni a legpraktikusabb megoldásokon. Nagyon fontos, hogy mindent részletesen átgondoljunk és megtervezzünk, mivel kis alapterület áll a rendelkezésünkre, nem vehetjük számításba például a nagyitól kapott régebbi stílusú óriás vitrines szekrényt. Tanácsos körülnézni a lehetőségek között és inkább belefektetni a pénzt, hiszen a gyártók ma már rengeteg olyan bútordarabot dobtak a piacra, ami kifejezetten a kis négyzetméterrel rendelkező lakásokba valóak és több funkciót is betöltenek. Nem javasolt ezen spórolni, nem egy hetet fogunk eltölteni az új helyen, várható, hogy hosszabb távra tervezünk.

Egy kisebb lakás általában 30-35 négyzetméter között mozog, de mégis minden olyan szükséges helyiség megtalálható benne, ami nélkülözhetetlen a mindennapokban. A méretekre nagyon figyelni kell, könnyen beleeshetünk abba a hibába, hogy elméretezzük a rendelkezésre álló helyet és a kiszemelt darab nem fog beférni vagy túllóg. Sokkal bonyolultabb feladat itt helyet találni mindennek, mint egy nagy tér tekintetében. Valószínű, hogy úgy kell kialakítani egy helyiséget, hogy az több funkciót is nyújtani fog.

Bárszékek a konyhában

Mini lakásban előnyős a kinyithatós ágy

Milyen bútorok a legalkalmasabbak?

Étkezőasztalból célszerű összecsukhatót, falra felhajthatót beszereznünk, ami köré kinyithatós székeket helyezünk el, de a konyhabútor elé is tehetünk egy magasabb pultot köré pedig modern keskenyebb bárszékeket. Ahhoz, hogy komfortosan érezzük magunkat osszuk zónákra a teret, így nem az lesz az érzésünk, hogy ugyanott eszünk, mint ahol alszunk. Ezt megtehetjük függönnyel, térelválasztóval vagy paravánnal, de az is kitűnő, ha más padlóburkolatot helyezünk el, esetleg különböző színűre festjük a falakat. Például egy amerikai konyha padló burkolata más, mint a nappalié, ami mondjuk parketta, vizuálisan máris elválasztódtak a terek.

Nagy belmagasságú lakásban ajánlott, hogy felfelé is terjeszkedjünk. Építtethetünk galériát, ahol lehet a dolgozószobánk, gardróbunk vagy a hálószobánk. Lehet csak fekvőgaléria is, ha nem annyira magas, hogy álló legyen. A galéria alatti részt pedig berendezhetjük egy ízléses vagány nappalinak, ahová ággyá alakítható kanapét tehetünk, ez nagyon jól jön majd egy vendég látogatásakor, aki ott aludna. Ha a galéria egyáltalán nem jöhet szóba, akkor választhatunk olyan emeletes ágyat, aminek az alsó részén lehet például a dolgozó.

miniház berendezése praktikusan

Milyen szekrényeket válasszunk és szükség van-e ajtókra?

Tárolás szempontjából a szekrényeket inkább a falra szereljük fel vagy az ajtó fölé, ezzel is nagyon sok helyet spórolunk és mégis el tudjuk pakolni a dolgainkat. Az ajtók egy ilyen otthon esetében inkább ellenségnek számítanak, előnyösebb egybe nyitni, amit lehet, sőt a felesleges falrészeket is bontsuk inkább ki. Így tágasabb és levegősebb lesz az egész, de ha nagyon ragaszkodunk ajtóhoz, szereljünk fel tolóajtókat.

Játszhatunk még a színekkel is, a világos színek bővítik a teret, a sötétebb árnyalatok viszont összenyomják, de a világosból se használjunk négynél többet. Figyeljünk az aprócska tárgyakra, mert ha túl sokat rakunk ki belőlük a polcokra, az a zsúfoltság érzetét fogja kelteni. A helytakarékosság miatt szelektáljunk folyamatosan a cuccaink között, és ne gyűjtsünk össze minden kacatot. Tágabb a hatás, ha több apró fényforrás van a központi fény helyett, valamint sokkal hangulatosabb is.

Tehát a kis alapterületű otthonoknak is meg vannak az előnyei: sokkal kevesebb időt kell a takarításra fordítanunk és a rezsiköltség sem lesz egetrengetően magas.

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://otthonmelege.blog.hu/api/trackback/id/tr113681150

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása